polski english deutsch
 

Historia :

Galeria proarte działa od 2005 roku. Prowadzona jest na bazie dziesięcioletniego doświadczenia w pracy wystawienniczej właścicielki, która współpracowała przy powstawaniu blisko trzydziestu wystaw prezentowanych w najważniejszych polskich muzeach: m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, w Muzeum Narodowym w Gdańsku, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Miejskim Wrocławia, na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie i wielu innych.


Misja:

Misją galerii jest popularyzacja sztuki - wytworu człowieka inteligentnego, wrażliwego i utalentowanego - artysty. Celem jest zbliżenie trzech grup podmiotów rynku sztuki: środowiska artystów, środowiska ekspertów, marszandów i galerystów oraz środowiska odbiorców, czyli kolekcjonerów, inwestorów, miłośników sztuki.


Kwalifikacje:

Właścicielem galerii jest Alicja Harackiewicz, historyk sztuki, członek ogólnopolskich organizacji branżowych: Stowarzenia Historyków Sztuki (SHS) – członek Zarządu Oddziału Gdańskiego, Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich (SAP) oraz Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d`Art (CINOA) - elitarnej międzynarodowej unii antykwarycznej, skupiającej marszandów sztuki i antyków z dziewiętnastu krajów świata.


Profil:

Galeria specjalizuje się w sztuce nowoczesnej i współczesnej: od II połowy XIX, poprzez wiek XX, po czasy współczesne. Ściśle określona specjalizacja pozwala na rzetelne i profesjonalne przygotowanie oferty dzieł sztuki, w oparciu o sprawdzone kontakty ze światowym rynkiem sztuki, wieloletnie doświadczenie i bogaty materiał bibliograficzny.

Pierwszorzędnym polem działania jest prezentowanie prac największych artystów europejskich, jako niezbędne uzupełnienie oferty polskich galerii. Współczesny polski kolekcjoner ma prawo sięgać do sztuki obcej, której brak na polskim rynku spowodowany był wieloletnią izolacją i interwencjonizmem państwa w czasach PRL. Prace mistrzów europejskich sprzedawane są z certyfikatem zaświadczającym autentyczność i atrybucję sprzedawanego dzieła.

Drugim polem aktywności jest najnowsza sztuka polska. Galeria pragnie prezentować młodych, ale już uznanych artystów polskich, absolwentów czołowych szkół artystyczny kraju, laureatów najważniejszych konkursów, autorów ważnych wystaw. Ambicją Galerii jest promocja młodej sztuki polskiej. Monitorując ogólnopolskie wydarzenia artystyczne, typuje interesujące prace, a ich autorów promuje na wystawach i targach w kraju i za granicą.

business & art events

Firma przygotowuje koncepcje oraz kompleksowo organizuje imprezy firmowe, także połączone z prezentacją sztuki. Współpracuje ze sprawdzonymi podwykonawcami: technikami, artystami, konferansjerami, dekoratorami, scenografami, restauratorami, by przygotować Państwa specjalne wydarzenie. ...

sprzedaż dzieł sztuki

Galeria prowadzi sprzedaż dzieł sztuki. Prosimy o zapoznanie z Warunkami Sprzedaży. ...

organizacja wystaw

Galeria organizuje własne wystawy w wybranych galeriach, salach wystawowych w kraju i za granicą. Galeria pełni funkcje kuratoryjne i przygotowuje wystawy na zlecenie innych podmiotów: firm, galerii, fundacji sztuki w zakresie doboru prac, aranżacji, organizacji, nadzoru.


sztuka we wnętrzach

Galeria na zlecenie klienta dokonuje wyboru dzieł sztuki do wnętrza prywatnego i firmowego. Galeria współpracuje z projektantami wnętrz w zakresie doradztwa przy wyborze prac dostowanych do charakteru i stylistyki wnętrza.


corporate art

Galeria przygotowuje koncepcje wprowadzenia sztuki do przestrzeni publicznej, firmowej, korporacyjnej dla wybranych klientów.Galeria zajmuje się doradztwem dla firm w zakresie tworzenia kolekcji dzieł sztuki.

CINOA Stowarzyszenie Historyków Sztuki Stowarzyszenie Antykwariuszy Polskich